Хари Кейн не бе достатъчен и Тотнъм изпусна победата в Нюкасъл (видео)

Два гола на Хари Кейн не стигнаха на Тотнъм и лондончани завършиха 2:2 при гостуването си на Нюкасъл. Първите три гола в мача паднаха в рамките на шест минути през първото полувреме. Жоелинтон откри за "свраките", но с две попадения на Кейн гостите обърнаха. Те водеха до 85-ата минута, когато Джо Уилок изравни и донесе ценна точка на Нюкасъл.

Отборът на Жозе Моуриньо се изравни по точки с Ливърпул, но не се възползва от загубата на Челси и изостава на две точки от "сините", които са четвърти в класирането. Нюкасъл остава 17-и, като има преднина от 3 точки пред Фулъм.

Двата отбора направиха вълнуващ двубои с положения и пред двете врати. Жоелинтон откри след хубаво подаване на Шон Лонгстаф. Гостите отговориха 90 секунди по-късно, когато Емил Крафт не успя да изчисти топката в наказателното поле и Кейн го наказа. Четири минути по-късно голмайсторът на Тотнъм изведе гостите напред. Той получи отлично подаване от Ндомбеле и отново не сбърка за 19-ия си гол в първенството от началото на сезона.

Кейн можеше да стигне до хеттрик малко преди изравнителното попадение на Нюкасъл, но след удара му топката срещна гредата. Джо Уилок донесе радост на домакините в 85-ата минута. Той реагира най-бързо, след като удар на Алмирон бе изчистен от голлинията.

"Свраките" имат две победи в последните си 19 мача във Висшата лига и не случайно много от феновете на тима искат оставката на Стив Брус. Мениджърът трябва да е доволен от желанието и раздаването на футболистите си в днешния мач. Те пресираха високо през първото полувреме и това помогна за първия гол. Преди него Нюкасъл имаше добри минути. Удар на Жоелинтон от дистанция бе отразен, а Юго Лорис направи страхотно двойно спасяване, за да спре Дуайт Гейл.

Брус обаче едва ли ще е доволен от защитата и особено грешката за първия гол на Кейн. Домакините имаха шансове да изравнят и по-рано, но спечелената точка може да се окаже много ценна в битката за оцеляване.