Интер изчака своя момент и запази победната си серия (видео)

Отборът на Интер записа 11-ата си поредна шампионатна победа, след като спечели с 1:0 домакинството си на Каляри от 30-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение в мача беше дело на Матео Дармиан в 77-ата минута.

Антонио Конте направи четири промени в своя състав, като три от тях бяха в халфовата линия. Така място сред титулярите този път намериха Дармиан, Стефано Сенси и Марсело Брозович. Алексис Санчес пък беше партньор на Ромелу Лукаку в атака. Гостите също бяха разположени в схема 3-5-2 с капитана Жоао Педро и Леонардо Паволети в нападение.

Първият удар в мача дойде в 11-ата минута, когато Кристиан Ериксен реши да стреля отдалече, но Гулиелмо Викарио съумя да избие топката в корнер. В 17-ата Санчес прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада. В 24-ата Сенси шутира от границата на наказателното поле, а топката профуча покрай вратата. В 29-ата Санчес отправи удар по земя, който не беше проблем за Викарио. В 39-ата Раджа Наинголан стреля от голяма дистанция, но Самир Ханданович беше подготвен и се справи с удара. Минута по-късно домакините проведоха отлична атака и Дармиан шутира от добра позиция, но не успя да преодолее Викарио.

В 48-ата минута Сенси реши да тества рефлексите на Викарио, като вратарят се справи с неговия изстрел. В 55-ата Лукаку пробва удар с глава, който се оказа неточен. В 57-ата Ериксен нанесе шут от разстояние, който беше избит от вратаря в корнер. В 61-ата Лукаку опита удар по земя, който беше уловен от Викарио. В 69-ата след центриране от корнер Стефан де Фрай стреля с глава, а топката кацна на напречната греда и излезе в аут. В 77-ата минута резервата Ашраф Хакими проби в наказателното поле и пусна пас пред вратата, за да може Дармиан да се разпише за 1:0. До края на мача гостите упрежниха натиск, но така и не успяха да стигнат поне до изравнително попадение.

Така водачът в класирането Интер събра 74 точки в актива си и възстанови преднината си от 11 пункта спрямо втория Милан. Каляри пък остана в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ата позиция с едва 22 точки на сметката си.

ИНТЕР - КАЛЯРИ 1:0

1:0 Дармиан (77')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дармиан, Сенси, Брозович, Ериксен, Йънг, Лукаку, Санчес

Каляри: Викарио, Ругани, Годин, Карбони, Нандес, Марин, Наинголан, Дънкан, Дзапа, Паволети, Педро