Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Рилски спортист разби с 49 точки Черно море

Рилски спортист победи със 108:59 (33:14, 26:14, 27:16, 22:15) Черно море Тича като гост в мач от 26-я кръг на НБЛ. Успехът е 20-ти за тима от Самоков, който има и две загуби. Черно море Тича пък е с актив от 2 победи и 20 поражения.

От самото начало на мача Рилски спортист започна по-силно и успя да поведе с 10:2 за почти три минути игра. Гостите продължиха да трупат преднина, която четири минути преди края на първата четвърт стигна до 14 точки (21:7). Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров спечелиха без проблеми първата част с 33:14. За съжаление на домакините около 4 и половина минути преди края на първата част Терънс Томпсън напусна игра заради травма. И през втората четвърт гостите бяха по-добрият тим. За около 3 минути игра те вкараха 9 поредни точки и поведоха с 42:14. Добрата игра на Рилски спортист продължи, гостите продължиха да трупат аванс, който минута и половина преди почивката беше 33 точки (56:23). На полувремето преднината на Рилски спортист беше 31 точки (59:28).

След почивката надмощието на Рилски спортист продължи. Тимът поддържаше преднина от над 35 точки, която около 2 минути преди края на третата част надхвърли 40 точки. Преди последната част гостите водеха с 42 точки (86:44). През последната четвърт гостите нямаха никакви проблеми и заслужено спечелиха срещата.

За Рилски спортист най-резултатен беше Алекс Симеонов с 20 точки, 18 вкара Николай Георгиев, Брендън Браун се разписа с 15 точки, а Николас Карвачо завърши са дабъл-дабъл – 14 точки и 12 борби. За Черно море Тича Мартин Йорданов наниза 10 точки, Веселин Георгиев и Мартин Стефанов добавиха по 10.