Дий Бост ще играе на финал във втория по сила европейски клубен турнир Еврокъп. Българският национал и съотборниците му от френския Монако спечелиха полуфиналната серия с испанския Гран Канария с 2:0 победи, след като взеха и втория мач с крайното 76:74 (21:26, 24:9, 11:14, 20:25) като гости в Лас Палмас.
Бост и компания пренаписаха историята на Монако, тъй като това ще е първото участие на тима във финала за трофея от Еврокъп. Там те ще срещнат победителя от другия полуфинал между Виртус Болоня и УНИКС (Казан). Там резултатът е 1:1 победи, като серията ще се реши в последен трети мач на 14 април.
Дий Бост отново показа що за играч притежава българският национален отбор по баскетбол. 31-годишният гард наниза 15 точки и направи 5 асистенции при 6/13 стрелба от игра, за да помогне на монегаските да достигнат до финалния двубой. Маркос Найт бе най-резултатен със 17 точки и 8 борби, Джалийл О'Брайън вкара 15 точки, а Деймиън Инглис записа 12 точки и 7 борби. Големият герой за победата обаче се казва Роб Грей, който наниза победната стрелба за 76:74 в самия край на двубоя.
За Гран Канария Стенли Окойе приключи с 15 точки и 5 борби, Александър Балцеровски допълни с 12 точки и 5 овладени топки, а Мат Костело се разписа с 11 и 9 борби.