Лил обезличи звездите на ПСЖ и даде заявка за титлата, Неймар се завърна с червен картон

Лил постигна изключително важна победа с 1:0 при гостуването си на Пари Сен Жермен. Единственото попадение в мача бе дело на Джонатан Дейвид в 20-ата минута. Неймар бе изгонен в края за втори жълт картон. Тогава бе изгонен и Тиаго Диало от гостите.

С този успех тимът на Кристоф Галтие се върна на първо място в класирането и има 3 точки аванс пред ПСЖ седем кръга преди края. Отборът на Маурисио Почетино записа трета поредна домакинска загуба в Лига 1. Лил пък стигна до първи успех на "Парк де Пренс" в първенството от април 1996 г., когато отново спечели с 1:0..

Почетино не можеше да разчита на контузения Марко Верати, който освен това даде положителен тест за коронавирус. Той заложи на Неймар от първата минута, въпреки че бразилецът не е бил титуляр от почти два месеца. До него в атака играеха Килиан Мбапе, Мойс Кийн и Анхел Ди Мария

В тази формация нападението на ПСЖ изглеждаще впечатляващо и в началото имаше признаци, че защитата на съперника ще има проблеми. Неймар стреля от воле след центриране на Ди Мария, но покрай вратата. Майк Меньон се справи с удар на Мбапе.

При първата си добра атака Лил поведе и това даде друга насока на мача. В 20-ата минута Иконе намери Дейвид, който овладя топката и отправи силен удар. Кълбото се отклони в бранител и не остави шансове на Кейлор Навас

Звездната атака на ПСЖ всъщност не успя да създаде много до почивката. В играта на тима на Почетино нямаше ритъм, Неймар показа, че му липсва игрова практика, а Мбапе също не успяваше да повлияе на играта. Лил се справяше отлично в защита, а контраатаките на тима често носеха опасност.

Малко след почивката решителна намеса на Кимпембе предотврати втори гол във вратата на домакините. Постепенно парижани натиснаха, но не успяваха да стигнат до реални голови ситуации. Гостите се задоволяваха да спират действията на противника в голяма част от времето.

Неймар имаше шанс да се разпише в 68-ата минута. Тогава той бе намерен в наказателното поле от сънародника си Маркиньос. Нападателят стреля с глава, но прати топката покрай вратата. Лил пък можеше да реши всичко десет минути по-късно. Отлична атака завърши с подаване на Тимоти Уеа към Бурак Йълмъз, но Навас успя да отрази удара на турчина.

В края на срещата Неймар бе изгонен за втори жълт картон в ситуация, в която същата съдба последва и защитникът на гостите Тиаго Дяло. Бранителят получи втори картон за бавене на играта, въпреки че дълго след това го оспорва. Бразилецът пък бе наказан за това, че го изблъска. Той получи първия си картон за оспорване на съдийско решение.