Въпреки многото пропуски Локомотив (Пд) пречупи Царско село (видео+галерия)

Локомотив (Пловдив) не допусна изненада като домакин и въпреки многото пропуски се поздрави с домакински успех над Царско село. "Смърфовете" победиха с 2:0 своя съперник в сблъсък от 23-ия кръг на efbet Лига. И двете попадения отбеляза бившият футболист на Царско село Георги Минчев. В 23-ата минута Минчев изведе "смърфовете" напред, а в 75-ата удвои. Днешният двубой бе първи в програмата за технологични тестове на системата ВАР, която скоро трябва да бъде наложена на българските стадиони.

Ситуацията при "смърфовете" не е особено цветуща. Отборът има сериозни финансови и кадрови проблеми. Последните информации са, че президентът Христо Крушарски е изплатил заплатите на футболистите за декември, но въпреки това играчите все още имат да получават по три възнаграждения.

Освен това треньорът Александър Тунчев не можеше да използва наказания Кристиян Гомис, както и заразените с COVID-19 Александър Иванов, Лукас Салинас и Пауло Уртадо. Наложи се наставникът да попълни групата за двубоя с юноши.

45 Локомотив Пловдив - Царско Село

В Царско село пък се надяваха да продължат с добрите си игри, след като преди паузата отборът измъкна равенство като гост на Лудогорец. След това обаче клубът бе напуснат от треньора Любослав Пенев, който пое ЦСКА-София, а неговото място зае Алтони Здравков. Това беше дебют за новия наставник начело на "Царете".

В седмата минута на добро центриране на Момчил Цветанов намери Диниш Алмейда в наказателното поле. Защитникът засече с крак, но не успя да насочи удара си в очертанията на вратата. В 17-ата минута далечен шут на Дилан Мертенс прелетя високо над вратата. В 23-ата минута футболистите на Локомотив удариха своя съперник. Момчил Цветанов открадна топката на левия тъч и се впусна напред с мощен дрибъл. Бързоногият халф направи перфектно двойно подаване с Димитър Илиев в наказателното поле, след което подаде към втора греда, а на празна врата Георги Минчев не сбърка.

В 33-ата минута капитанът на Локомотив Димитър Илиев се отчете с огромен пропуск. Джони Пласид обърка подаване, което позволи на Илиев да излезе само срещу вратаря. Той показа техниката си, преодоля го веднъж, след това го преодоля и втори път, но вместо да стреля ще след първия финт, Илиев подходи несериозно и Луис Педро се върна на голлинията, за да блокира удара му. Футболист номер 1 на България имаше претенции, че бранителят е играл с ръка, но главният съдия посочи ъгловото флагче.

В 38-ата минута Димитър Илиев направи меко центриране в наказателното поле. Пласид тръгна да излиза, след което се спря, а Кристиан Илич засече. Ударът му обаче премина над вратата и "смърфовете" пропуснаха нова добра възможност за гол.

В добавеното време на първата част Умарбаев стреля над вратата.

И второто полувреме започна силно за Локомотив, като в рамките на две минути Димитър Илиев бе близо до гола. Първо негов удар беше отразен с котешки рефлекс от Джони Пласид, а след корнера удар с глава на национала премина над вратата. Пропуските пред вратата на госите продължиха и в следващите минути. Този път Димитър Илиев отне топката от Бандаловски, Педро успя да го спре, но капитанът се измъкна и подаде към Умарбаев. Таджикът стреля, а Пласид изби. Топката попадна в Минчев, който се засуети и защитник изчисти. След това топката се озова в Момчил Цветанов, но той нацели напречната греда. Оттам топката се отби в Минчев и влезе във вратата, но голът не беше зачетен заради засада на нападателя.

В 70-ата минута Царско село пропиля най-добрата си възможност в мача, като голяма заслуга за това има Илко Пиргов. Де Са центрира по земя, а Стефан Христов стреля от движение. Стражът на Локо обаче беше на мястото си и блокира шута. Пет минути по-късно Локомотив удвои чрез Георги Минчев. Защитата на "царете" не се прави при центриране от корнер, след което Луис Педро качи топката на главата на нападателя и той не събрка от метър разстояние до голлинията.

Минути по-късно Джони Пласид парира опасен шут на Минчев.