Два късни гола и реми в баското дерби в Ла Лига (видео)

След като само преди дни Реал Сосиедад и Атлетик Билбао се изправиха един срещу друг във финала за Купата на Испания, сега двата тима отново трябваше да премерят сили, но в отложен мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Този път мачът завърши без победител - 1:1, а и двата гола паднаха в заключителните минути на срещата.

Атлетик Билбао поведе в 85-ата минута, когато Асиер Вийялибре се разписа с глава след центриране на Алехандро Беренгер.

Радостта на гостите на "Сан Мамес" обаче бе кратка и в 89-ата минута Реал Сосиедад се добра до изравняване с куриозен гол. Роберто Лопес като че ли опита центриране в наказателното поле, но топката придоби коварна парабола, прехвърли вратаря и се озова в мрежата за 1:1.

С това равенство Реал Сосиедад си върна 5-ата позиция в класирането с актив от 46 точки. Атлетик пък се намира на 10-ото място с 36 спечелени точки до момента.