Ален Ожболт класира Слован напред за Купата на Словакия, Божиков не игра

Отборът на Слован (Братислава) постигна неочаквано трудна победа с 1:0 в домакинството си на Липтовски от 1/8-финала за Купата на Словакия. Носителят на трофея от миналия сезон доста се измъчи, за да преодолее втородивизионния си съперник, но все пак ще продължи защитата на купата.

Българският национал Васил Божиков получи почивка в този двубой, както и част от титулярите. Това повлия на представянето на Слован, който трябваше да хвърли доста усилия, за да стигне до победата.

Все пак домакините успяха да вземат своето, а героят в мача бе бившият нападател на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт, който реализира победния гол за своя тим в 69-ата минута след асистенция на Ерик Даниел.