Злато за Стилияна Николова на топка, два медала за Воложанина и един за Брезалиева

Четири медала спечелиха българските гимнастички в първите два финала от международния турнир по художествена гимнастика Купа “София” в индивидуалната надпревара. Европейската шампионка за девойки от миналата година Стилияна Николова отвя конкуренцията на топка с оценка от 24.700 точки.

Победителката от многобоя от вчера Татяна Воложанина се окичи със среброто на топка с 23.350 точки. Тя се окичи с още един сребърен медал във финала на обръч, където постигна 22.300 точки. Със същата оценка шампионка стана Елжана Таниева (Казахстан).

Още една българка се окичи с отличие във финала на обръч – Ева Брезалиева се нареди трета с 22.100 точки.

Снимка: Анна Недкова/БФХГ