Никол Тодорова десета в многобоя при девойките на международния турнир за Купа "София"

Никол Тодорова зае десето място в многобоя при девойките на международния турнир по художествена гимнастика за Купа "София", който е провежда в столицата.

Грацията, която все още не е навършила 13 години, събра сбор от 71.100 точки, след като получи 17.950 точки на обръч, 20.150 на топка, 18.850 на бухалки и 14.150 на лента.

Така България ще има две финалистки в утрешния ден при девойките. Никол Тодорова ще играе на финалите на обръч и топка, а Виктория Георгиева е сред осемте най-добри на бухалки.

"Първо участие на Никол на толкова силен турнир, на който представя България. Тя беше поканена като част от националния отбор. Никол е първа година при девойки старша възраст, но в последните години трупа опит на много държавни и международни турнири. За съжаление, допусна грешки на всички уреди, не успя да си изиграе чисто композициите си, но геройски издържа и аз съм доволен от нея", коментира личният треньор на Тодорова - Николай Боев.

Според регламента при девойките за многобоя се класират по две гимнастички от държава и по една във финалите на всеки уред.

Дара Стоянова завърши на 17-о място в многобоя със сбор от 68.450 точки.

Извън класирането са Моника Младенова с 66.200 точки, Ивон Бошкилова с 65.900, Виктория Георгиева с 60.750, Жана Пенчева с 55.950 и Виктория Пенева с 55.600 точки.

Победителка в многобоя стана представителката на Полша Лиляна Левинска със сбор 81.700 точки.

Втора е Анна Попова (Русия) със 78.550, а бронзовото отличие спечели италианката Аличе Талиели със 78.400 точки.

Общо 55 девойки участваха в многобоя на турнира, от които 34 влизат в официалното класиране.

Състезанието се провежда без публика заради пандемията от коронавирус, но се излъчва онлайн.

В момента е надпреварата при жените на бухалки и лента, която ще приключи около 21.30 часа.

Снимка: Анна Недкова/БФХГ