Татяна Воложанина спечели златния медал в многобоя на турнира за Купа "София"

Националката Татяна Воложанина спечели титлата в многобоя при жените и се класира за финалите на всичките четири уреда на международния турнир по художествена гимнастика за Купа "София". Надпреварата се провежда в зала "София" без публика заради пандемията от коронавирус. Воложанина се представи отлично и събра сбор от 91.950 точки. Тя получи оценки 23.050 точки на обръч, 24.000 на топка, 23.800 на бухалки и 21.100 на лента.

Никол Тодорова десета в многобоя при девойките на международния турнир за Купа "София"

"Мина много време от последното състезание и доста се притеснявах първия ден. Вторият ден бях доста по-спокойна. Мисля, че се представих добре, въпреки че имах неточности. Доволна съм, защото не направих много груби грешка, само една на топка", каза Воложанина след състезание.

Втора е Катерина Галкина от Беларус с 90.550 точки, а бронзовото отличие завоюва друга българка - Ева Брезалиева с 86.800 точки (22.350, 22.150, 23.200, 19.100). Стилияна Николова се класира за финала на топка, а Ева Брезалиева е финалистка на обръч и лента, а София Иванова е сред най-добрите осем на бухалки.

Ансамбълът за девойки спечели  бронз в многобоя на Купа "София"
Ансамбълът за девойки спечели бронз в многобоя на Купа "София"

Осем българки стартираха в многобоя. Извън официалното класиране са София Иванова с 83.000 точки, Радина Томова с 82.850, Стилияна Николова с 82.250, Никол Атанасова със 77.350, Леонор Божанова със 77.300 и Лъчезара Пекова със 77.150 точки.

В надпреварата при жените в класирането за многобой и на финалите на уредите влизат по две гимнастички от държава. 41 състезателки участваха в многобоя при жените. Равносметката на България от турнира до момента е един златен медал на Воложанина и два бронзови - на Брезалиева и ансамбъл девойки.

Утре от 12.00 до 19.00 часа са финалите на отделните уреди при ансамбли девойки, девойки индивидуално и жени.