Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Васил Евтимов: Направихме толкова грешки, колкото за три мача заедно

Старши треньорът на Черноморец Васил Евтимов даде мнението си след победата на "акулите" над Академик (Пловдив) с 98:88 в дербито за четворката от 24-я кръг на НБЛ.

Черноморец спечели лишената от всякаква логика битка за четворката с Академик

"Исках да хванем 45 борби и да загубим топката около 10 пъти. Днес обаче направихме толкова грешки, колкото за три мача заедно. Не знам аз какво ставаше в нападение, ще гледам пак мача, но как да им се сърдя на момчетата, когато вкарват 100 точки? Петимата играчи, които играят най-много минути, имат поне по 15 точки. Как да им се сърдя? Не мога. За мен най-важното днес бе, че спечелихме мача. Бях забравил какво е чувството да спечелиш мач, нямахме победа от 2 месеца. Ако след една седмица, когато се върнем тук, допуснем пак 25 грешки в нападение срещу Берое, мачът ще го вземем много трудно. Тези неща трябва да ги изчистим още в мача с Ямбол.

Аз по принцип нямам много голям избор. И Уендъл Люис ми е играл с по 4 фаула в третата част. В момента нямам възможност да вадя играчите си и трябва да рискувам. Хаджирусев и Болдуин имат 17 грешки заедно. За мен това не е добре, ще си поговоря с тях, за да изчистим тези неща. Навлизаме в период, в който не трябва да има такива грешки. Това е поносимо в началото на сезона, но не и в толкова важен етап.

Знам какви са нашите цели. Моето желание е винаги да вземем 5 от 8 мача, засега сме взели от 4 само 1. Остават ни още четири мача до края на сезона и искам да ги вземем, защото от тях имаме три домакинства. Двубоят срещу Берое ще бъде нашият финал. Искам да дойдем тук и да ги победим, за да имаме предимство в прекия двубой.

Срещу Ямбол винаги играем равностойни мачове. Очаквам те да бъдат нахъсани след последния мач. Сигурен съм, че Тони Дечев ще се подготви сериозно, защото иска отборът му да е в четворката или петицата на шампионата. Ние ще сме готови да играем след три дни и ги очакваме с нетърпение, за да покажем по-добра игра вкъщи.

Няма фенове в залата, но аз предпочитам да сме четвърти, защото е по-хубаво да си четвърти, отколкото пети. По-хубаво е да имаш домакинско предимство", сподели Евтимов пред камерите на Max Sport 2.