Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Вики Томова победи с лекота бивша №45 в света

Втората ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите WTA 250 в Богота (Колумбия) с награден фонд 235238 долара. Томова победи категорично бившата номер 45 в света Ана-Лена Фрийдзам (Германия) с 6:2, 6:2 за 80 минути.

146-ата в света софиянка започна силно и спечели първите пет гейма по пътя си към успеха в първия сет.В началото на втория сет 122-ата в класацията на WTA в момента Фрийдзам беше равностойна, но с нова силна серия от четири последователни гейма Томова затвори мача.

Така българката заработи 30 точки и 3675 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще играе срещу победителката от двубоя между номер 8 Ифан Ван (Китай) и участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Емилиана Аранго.