Въпросът е: Ще успее ли Академик Пд да намери противодействие срещу американското трио на Черноморец

Черноморец среща Академик Пловдив в мач от 24 кръг на НБЛ. Срещата е днес от 19:00 часа в Стара Загора. Бургазлии се намират на шеста позиция във временното класиране с баланс 8-11, а тимът от Пловдив заема четвърто място в таблицата с 10-11. Преди срещата, Sportal.bg отново потърси бившия баскетболист Бойко Младенов, за да направи своята прогноза.

Черноморец – Академик Пловдив (5 април – 19:00 ч.)

Неутралният терен няма да бъде проблем и за двата отбора. Познават залата, познават се състезатели и треньори, така че това няма да окаже влияние върху развитието на срещата. По-добре е за Академик Пловдив, че няма да пътува до Бургас, от друга страна всички са свикнали да играят без публика, така че теренът не би трябвало да бъде фактор.

Дойде моментът да видим дали Черноморец ще успее да се възстанови след последния тежък мач и да събере сили да спечели този. На бургазлии ще им бъде трудно, Академик е наистина добър отбор, баскетболистите играят много добре - освободено и бързо. Ще се получи интересен мач. И двата отбора са приятни за гледане. Според мен е дошъл моментът Черноморец да спечели.

Не знам дали Академик ще успее да намери противодействие срещу чужденците на Черноморец. Пак очаквам доста силен мач от бургаското трио. Американците стоят много добре на терена, много са се обиграли. Това помага много и на другите играчи, които влизат. Такива амплитуди в резултата по време на мача няма как да се случват с такива класни чужденци, но те наистина се уморяват много. Според мен, Васил Евтимов вече е взел мерки по този въпрос. Ще дава повече почивка на основните състезатели по време на тренировки, за да могат да имат повече енергия по време на мачовете. Време е това да се отрази в мача днес.

Черноморец трябва да се пази от натрупване на нарушения на основните играчи. Единственият проблем в отбора е късата пейка и по този начин игровото време се натрупва върху едни и същи състезатели. Също така трябва да спрат бързите атаки на Академик.

Черноморец трябва да се пази от големи амплитуди в мача. Отборът играе добре 35 минути и за 5 минути всичко се пропилява заради фауловете и умората.

Фаворит: Черноморец