Тевес влезе в топ 10 на Бока, а "Бомбонера" най-накрая видя успех на "генуезците"

Капитанът на Бока Хуниорс Карлос Тевес беше в основата на първата победа на тима през 2021 година на “Бомбонера”. “Генуезците” надвиха с 2:1 след обрат носителя на Копа Судамерикана Дефенса и Хустисия. 37-годишният Карлитос първо изравни в 18-ата минута, след като бившият играч на клуба Валтер Боу бе дал аванс на гостите в 8-ата минута, а след това асистира на Мауро Сарате (65).

Интересното е, че с това си попадение Тевес влезе в топ 10 на най-резултатните играчи в историята на гранда от Буенос Айрес. Това стана навръх 116-годишния рожден ден на клуба. Бившият играч на Коринтианс, Уест Хам, Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Ювентус има вече 92 попадения в 267 мача, като се изравни с една от най-големите легенди на Бока - Хуан Роман Рикелме, който в момента е вицепрезидент на клуба. Ветеранът е на четири гола от деветата позиция и на пет от осмата, докато седмият голмайстор в история на Бока Делфин Касерес има 114 попадения. Едноличен лидер е Мартин Палермо с 236 гола в 404 мача.

Карлос подари фланелката си на един от аржентинските герои във войната за Фолкланските острови, който бе поканен да бъде на трибуните. На 2 април в Аржентина е обявен ден на ветераните и падналите в битката с англичаните преди точно 39 години, като дори екипът на “жълто-сините” беше със специални инициали по този повод.

Успехът е първи за гранда през тази година на митичния му стадион, прекъсвайки серията от шест мача във всички турнири без победа. Трите точки пък изкачиха Бока на трето място в група “В” с актив от 13 точки след осем кръга, като изостава на три точки от лидера Ланус (16 точки).