Айнтрахт "сложи сериозен прът" в амбициите на Борусия (Дортмунд) за Шампионска лига

Айнтрахт победи като гост Борусия (Дортмунд) с 2:1 в един от най-интересните мачове от 27-ия кръг на Бундеслигата и по този начин сериозно ги отдалечи от така мечтаното четвърто място, заемано именно от гостите. Момчетата на Ади Хютер откриха резултата чрез автогол на Нико Шулц (11’), но домакините изравниха благодарение на ветерана Матс Хумел (45’), Андре Силва обаче донесе победата на своя тим три минути преди края.

Домакините задържаха повече топката в първите минути, но Айнтрахт изглеждаше по-опасен при своите атаки. Именно играчите на Ади Хютер успяха да излязат напред в резултата още в 11-ата минута, когато Костич центрира добре отляво, а Нико Шулц прати с глава топката в собствената си врата докато се бореше за позиция с Андре Силва. Пет минути по-късно гостите дори можеха да отбележат второ попадение при идентична ситуация, но стражът на домакините този път се намеси добре.

В 22-ата минута Ерлинг Холанд бе изведен на добра позиция, но ударът му премина покрай десния стълб на вратаря на Айнтрахт. Това се повтори и три минути по-късно, когато отново норвежецът бе изведен отлично сам срещу Кевин Трап, но стражът изстрела му с крак. Пет минути преди края на полувремето гостите имаха претенции за игра с ръка на Матс Хумелс при центриране на Костич, но то не бе уважено след преглед с ВАР.

Именно Хумелс успя да отбележи в последната минута на първата част, когато Джуд Белингам свали отлично след корнер с глава към бранителя и той нямаше проблеми да прати топката във вратата от няколко метра.

Играчите на Айнтрахт излязоха отново напред в 65-ата минута, когато отлично центриране от фаул бе превърнато в гол от Щефан Илсанкер с глава. Радостта им обаче трая кратко, тъй като попадението обаче отменено след преглеждане с ВАР поради засада.

Гостите все пак успяха да отбележат победно попадение три минути преди края, когато бърза тяхна контраатака изведе отново Филип Костич в добра позиция отляво, а центрирането му попадна точно на главата на Андре Силва, който отбеляза в долния ляв ъгъл на Хитц. Минута по-късно отново Костич можеше да отбележи и трето попадение за Айнтрахт, но топката премина на сантиметри покрай гредата.

Това бе и последното интересно действие в срещата и по този начин Айнтрахт взе изключително ценна победа в борбата именно с дортмундци и вече ги водят с цели седем точки за заветното четвърто място, което дава право на участие в Шампионската лига догодина.