Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Роналдо спаси Юве от загуба в дербито, но остана в сянката на друг нападател (видео)

Отборите на Торино и Ювентус завършиха наравно 2:2 на "Олимпико Гранде Торино" в Дерби дела Моле от 29-ия кръг на Серия "А". Нападателят Антонио Санабрия (27', 46') беше в центъра на вниманието тази вечер, след като вкара и двата гола за домакините. За "бианконерите" точни бяха Федерико Киеза (13') и Кристиано Роналдо (79').

Андреа Пирло беше направил четири промени в състава си след паузата заради националните отбори. Артур е наказан от клуба и затова Данило беше заел мястото му в средата на терена. Така на десния бек беше поставен Хуан Куадрадо, а на левия действаше Алекс Сандро. В центъра на защитата се появи капитанът Джорджо Киелини, а Родриго Бентанкур - в средата на терена. Атакуващият тандем отново беше оформен от суперзвездата Роналдо и Алваро Мората. Давиде Никола пък беше подредил състава си в схемата 4-3-1-2 с капитана Андреа Белоти и Санабрия в атака.

Във втората минута Киеза и Мората комбинираха добре, но Салваторе Сиригу не позволи на испанеца да се разпише. В четвъртата Роналдо свали с глава топката към Киеза, чийто удар от воле мина над вратата. Само минута по-късно италианският национал отправи още един изстрел, който беше отразен от Сиригу. В шестата Роландо Мандрагора шутира, но топката излезе в аут. В осмата домакините поискаха дузпа за фаул на Матайс де Лихт срещу капитана им Андреа Белоти, но съдията реши, че защитникът е играл с топката. В 13-ата минута Киеза осъществи солова акция, в чийто край промуши топката между краката на вратаря за 1:0 в полза на "бианконерите".

В 22-ата Томас Ринкон стреля от отлична позиция, но Алекс Сандро застана на пътя на топката и опази вратата си в този случай. В 27-ата Мандрагора отправи шут по земя, който беше избит от Войчех Шчесни, но Санабрия беше наблизо, за да добута топката в мрежата за 1:1. В 43-ата Мората стреля опасно с глава, но Сиригу се справи с удара му.

В началните секунди на втората част Санабрия пресече пас на Деян Кулушевски, нахлу в наказателното поле и с изстрел в близкия долен ъгъл на вратата отбеляза втория си гол в мача. Така испанецът стана първият играч на "биковете" с два гола в едно издание на дербито от 2000 година насам. В 52-ата минута силен шут на Киеза претърпя рикошет и излезе в корнер. Минута по-късно Роналдо стреля с глава от упор, но Сиригу изби топката с блестящ рефлекс. В 70-ата португалецът пробва нов удар с глава, но този път дори не намери целта. В 76-ата нападателят направи нов голям пропуск в близост до вратата.

В 79-ата минута Кристиано най-после отбеляза попадение в срещата. Тогава след центриране от фал Киелини игра с топката, а португалецът я добута във вратата за 2:2. Последва преглеждане с ВАР, което само потвърди редовността на гола. В 83-ата Бентанкур стреля, но близката греда спря неговия удар. Малко след това Роналдо не успя да се разпише за втори път. В 90-ата Санабрия стреля опасно с глава, но Шчесни някак си изби топката над вратата и не позволи на нападателя да оформи своя хеттрик. В добавеното време резервата Федерико Бернардески се опита да си изпроси дузпа, но вместо това му беше показан жълт картон за симулация. В последните секунди на мача Шчесни отрази удар от фал на Даниеле Базели и така резултатът си остана непроменен.

Ювентус пропусна възможността да запише историческа шеста поредна победа като гост на градския си съперник. "Старата госпожа" е на четвъртата позиция в класирането с актив от 56 точки или с девет по-малко от лидера Интер преди мача му с Болоня. Торино пък остана на 17-ото място с 24 спечелени пункта.

ТОРИНО - ЮВЕНТУС 2:2

0:1 Киеза (13')

1:1 Санабрия (27')

2:1 Санабрия (46')

2:2 Роналдо (79')

Торино: Сиригу, Ицо, Глейсон, Буонджорно, Войвода, Мандрагора, Ринкон, Ансалди, Верди, Белоти, Санабрия

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Киелини, Сандро, Кулушевски, Данило, Бентанкур, Киеза, Мората, Роналдо