Късен гол лиши Рома от победа срещу Сасуоло (видео)

Сасуоло и Рома завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от 29-ия кръг на Серия "А". Гостите от Рим на два пъти повеждаха в резултата, но така и не успяваха да задържат аванса си и се смъкнаха на седмо място в класирането с 51 точки. С 52 на шеста позиция излезе градският съперник на "джалоросите" Лацио. Сасуоло пък заема девето място с 40 точки. Лоренцо Пелегрини в 25-ата минута от дузпа и Бруно Перес в 69-ата бяха точни за Рома, а за Сасуоло попаденията реализираха Хамед Траоре (57') и Джакомо Распадори (85').

В първите няколко минути бе горещо пред вратата на Рома, като "неровердите" пропиляха отлични възможности за гол, които се откриха пред Филип Джуричич, Жереми Бога и Хамед Траоре. Гостите пък отговориха с голово положение в 9-ата минута, когато Стефан Ел Шаарауи намери Карлес Перес в прекрасна позиция пред вратата на Андреа Консили, но шутът на испанеца бе блокиран от бранител.

В 12-ата минута домакините на практика "матираха" с едно подаване защитата на Рома и Максим Лопес се откъсна напред, финтира Леонардо Спинацола и стреля по земя, но за късмет на столичани топката срещна десния страничен стълб на Пау Лопес. Веднага след това пък имаше интерес момент пред вратата на Консили, който с чудесен рефлекс спаси акробатичен удар от въздуха на Карлес Перес.

В средата на първата част "вълците" от Рим получиха право да изпълнят дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Марлон срещу нахлулия в наказателното поле на домакините Карлес Перес. Зад топката застана Лоренцо Пелегрини и след безкомпромисно негово изпълнение Рома излезе напред в резултата в 25-ата минута.

В 30-ата минута гостите имаха добър шанс за 0:2. Борха Майорал получи извеждащ пас, много добре пое топката, но не успя да преодолее Консили, който направи ключово спасяване. Майорал пък се контузи, но продължи да играе.

В 39-ата минута Джакомо Распадори застраши вратата на Рома, но до гол не се стигна, а в 42-ата Пелегрини не бе далеч от втори гол в мача, след като негов изстрел мина опасно близо до вратата на Консили.

В началото на второто полувреме домакините притиснаха отбраната на Рома и стигнаха до 1:1 в 57-ата минута. Джуричич игра с глава след центриране от корнер и Траоре почти от голлинията с гърди изравни резултата. Преди това първо Бога направи невероятен пропуск, стреляйки над вратата от съвсем близко разстояние след центриране отдясно, а секунди преди гола на Траоре Распадори имаше златен шанс за попадение, но Пау Лопес спаси.

Две минути след гола на Сасуоло пък Ел Шааруи имаше идеален шанс да върне аванса на "джалоросите" в резултата, но Малкия фараон не успя да преодолее Консили. В следващите минути Консили на няколко пъти трябваше да се намесва след удари на Пелегрини и Ел Шаарауи.

В 69-ата минута Спинацола проби отляво и опита пас към свой съотборник. Топката достигна до намиращия се в наказателното поле на домакините отдясно на вратата на Саусоло Бруно Перес и бразилецът с брилянтен шут успя да порази целта, а Консили този път не съумя да стори нищо.

Пет минути преди края Распадори получи топката пред вратата на Рома след подаване отдясно и с удар по земя с лекота направи резултата 2:2. Резултатът се запази такъв в малкото оставащи минути до края и тимът на Пауло Фонсека вече е извън зоната на европейските клубни турнири.