Спартак (Плевен) се върна на победния път в Северозападната Трета лига

Спартак победи Локо (Мездра) в Плевен Спартак (Плевен) се наложи с 2:0 над гостуващия му Локомотив (Мездра) в мач 24-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Заслужен успех за домакините с оглед събитията на терена. Те владееха инициативата в началния половин час. Андриян Димитров и Айкут Янъков обаче не успяха да вкарат. Последният дори напусна терена с контузия. Постепенно гостите изравниха играта. До почивката само веднъж поставиха на изпитание плевенския страж.

Спартак излезе напред в резултата в 61-ата минута, когато Петьо Игнатов вкара топката в мрежата след пас на Цветелин Иванов. 20 минути по-късно интригата изчезна с попадението на Боримир Карамфилов, който отне топката от съперник, финтира последователно защитник и вратаря. Секунди след това Андриян Димитров фаулира футболист на Локомотив и съдията му вдигна втори жълт и червен картон.

Спартак – 30. Валентин Галев, 4. Цветелин Иванов, 5. Иво Върбанов (капитан), 21. Валентино Макавеев, 3. Любомир Христакиев, 13. Петьо Игнатов, 17. Боримир Карамфилов, 10. Айкут Янъков, 24. Асен Медведев, 7. Мирослав Антонов, 31. Андриян Димитров.

Локомотив – 1. Ивайло Сайков, 5. Камен Каменов, 77. Васислав Димитров, 23. Генади Петров, 8. Гроздан Иванов, 22. Владимир Найденов, 27. Методи Янков, 88. Милен Василев, 10. Браиан Стоянов (капитан), 7. Валдемар Стоянов, 11. Светослав Бонев. Треньор – Николай Нинов