Балкан шамароса Черно море във Варна

Балкан победи с 99:78 (24:21, 21:21, 33:14, 21:22) Черно море Тича като гост в мач от 22 кръг на НБЛ. Тимът от Ботевград беше без един от основните си играчи – Божидар Аврамов, но въпреки това записа победа №15, като и с 5 загуби в сметката си, заема трета позиция във временното класиране. Варненци пък са на дъното в таблицата с баланс 2-17.

Срещата в морската столица започна доста интригуващо, като преследването в резултата продължи до почивката, на която баскетболистите на Балкан се оттеглиха с аванс от едва 3 точки (45:42). След паузата обаче играчите на Йовица Арсич зашлевиха звучен шамар на домакините, добавяйки още 19 точки към преднината си. Така, след като излязоха с 22 точки напред преди последните 10 минути, гостите от Ботевград не позволиха на съперника си да се върне в мача и просто го доиграха.

Дарко Балабан беше най-резултатен за Балкан с 15 точки, Сияни Чеймбърс наниза 14, а Крис Минков добави 13. За Черно море над всички беше Терънс Томпсън с дабъл-дабъл – 19 точки и 14 борби, а Мартин Стефанов приключи с 14.