Континентални шампиони в тима на Испания за Европейското отборно първенство по спортно ходене

Действащите европейски шампиони Мария Перес и Алваро Мартин са две от най-сериозните имена в силния отбор на Испания за Европейското отборно първенство по спортно ходене в чешкия град Подебради на 16 май.

Испания беше най-успешната държава на последното издание на това състезание преди две години, когато носеше името Европейска купа по спортно ходене. Тогава испанците спечелиха общо 11 медала, включително титлите на 20 км при мъжете и жените.

Перес и Мартин бяха част от отбора, който спечели състезанието в Литва преди две години, въпреки че и двамата не успяха да стигнат до отличия в индивидуалната надпревара. Перес се нареди 14-а при жените, а Мартин зае петата позиция при мъжете.