Капитанът на Северна Ирландия: Мачът с България е задължителен

Нападателят на Северна Ирландия Кайл Лафърти смята, че победата над България е задължителна за неговата нация. Футболистът бе капитан в контролата срещу САЩ, загубена от Ълстър с 1:2. Нашият отбор гостува в Белфаст в сряда (31.03) в третия мач от световните квалификации.

Селекционерът на Северна Ирландия: Не искаме да сме без победа, трябва да бием България

"След като загубихме срещу Италия, положителното представяне беше през второто полувреме, така че всички ние сме развълнувани да излезем за мача с България. Очевидно мениджърът даде почивка на няколко играчи в мача със САЩ, за да им осигури свежест в краката за сряда.

Не искам да оказвам натиск върху момчетата, но ако искаме да имаме думата в битките за място на Мондиала, това е мач, който трябва да спечелим. Ако се представим както в последните няколко мача, тогава ще се получи.

Головете осигуряват още мачове, а като нападател те оценяват именно по тях. Джош Магенис много пъти е излизал във важна роля на сцената и е вкарвал. Ако аз съм на терена всеки мач и бележа, най-нормалното е да очаквам треньорът да ме пусне и за страната. Но в момента Джош бележи голове за клубния си отбор и националният отбор е длъжен да му представи същата роля", заяви нападателят пред "Белфаст Телеграф".