Ясен: Видях мъже! И България можеше да получи дузпа

Националният селекционер Ясен Петров даде мнението си след загубата с 0:2 от Италия в световните квалификации. Пловдивския Джанини призна, че е доволен от старанието на българските футболисти.

70 България - Италия 0:2

"Момчетата дадоха всичко от себе си срещу много силен отбор. Италия е добър отбор, 13-а поредна победа. Момчетата се сбиха, раздадоха се, натрупа се умора у тях. Имаше спорни моменти, щастието можеше да ни се усмихне. Видях мъже и съм доволен. Неприятно беше да се приберем с гол пасив на почивката, беше 43-а минута. Това е футболът, имаше ситуация, в която и ние можехме да получим 11-метров наказателен удар, но така е преценил съдията, трябва да приемем решението му. Андрей Гълъбинов днес спечели над 13-14 единоборства, запазихме го срещу Швейцария. Идеята беше Спас с неговата бързина да е около него, донякъде не се получи с влизането на Атанас Илиев, трябваше да рискуваме, искахме да отбележим гол", каза Ясен Петров.