Витанов: Отиваме да победим Северна Ирландия, изобщо не се съмняваме в това

Футболистът на Локомотив (Пловдив) Петър Витанов направи дебют за България при домакинското поражение с 0:2 от Италия. Въпреки това халфът е доволен от представянето на тима и допълни, че трикольорите ще победят Северна Ирландия след няколко дни.

“Това е гордост. Целта на всеки футболист е да играе такива мачове. Радвам се, че дебютирах. Разочарован съм от резултата, но видяхме, че има развитие и шанс да се подобрим. Когато допуснеш гол точно преди края на полувремето, е тежко за психиката. Повлия ни зле, няма какво да се лъжем. Второто полувреме опитахме да вкараме гол.

Срещу Северна Ирландия трябва да играем още по-добре. Опитахме се да задържим на моменти топката, не го правехме често, защото с Италия е доста трудно, но срещу други отбори това ще ни е целта. Мисля, че срещу следващия съперник ще имаме повече самочувствие. Отиваме да го победим и изобщо не се съмняваме в това”, завърши Витанов.

Снимки: Владимир Иванов