Ибра се завърна и помогна на Швеция срещу непримирим съперник (видео)

Швеция започна световните квалификации с минимална, но много ценна победа над Грузия с 1:0. Това беше мачът, в който Златан Ибрахимович се завърна в националния отбор след петгодишно прекъсване. Ветеранът имаше сериозен принос за успеха, като именно той подаде на Виктор Клаесон за единственото попадение.

Грузия оказа сериозна съпротива и нямаше да е незаслужено да си тръгне с точка от "Френдс Арена". Отборът на Вили Саньол създаде няколко чисти положения, но ги пропусна и в крайна сметка не можа да поднесе изненада.

Ибрахимович водеше атаката на "тре кронур" заедно с Александър Исак, а Клаесон и Деян Кулушевски действаха по двата фланга. Грузинците започнаха с един чист нападател в лицето на Гиорги Квилитая от Анортозис.

Двата отбора никога не се бяха срещали, дори в контрола. Гостите се стремяха да задържата по-продължително топката и да са стабилни в защита. Квилитая имаше отличен шанс да открие резултата след грешка в шведската отбрана, но Кристофър Нордфелд показа класа.

В 14-ата минута Гиорги Лория също трябваше да се намесва. Вратарят на Грузия внимаваше и изби опасен удар на Кулушевски. В 25-ата Исак стреля силно след подаване на Клаесон, но Лория отново спаси. Натискът на домакините даде резултат десетина минути по-късно. Лустиг подаде на Ибрахимович, той технично овладя и намери Клаесон, а футболистът на Краснодар опъна мрежата.

Гостите определено нямаха намерение да се предават и в началото на второто полувреме организираха няколко добри атаки. Ибрахимович пък получи жълт картон за остро влизане в краката на съперник.

Шведите не успяха да си осигурят спокойствие и последните минути бяха много напрегнати. Наложи се отново Нордфелд да демонстрира хладнокръвие и добър рефлекс. Стражът на скандинавците направи ключово спасяване след удар на Шенгелия и не позволи да се стигне до изненада.

В следващия кръг Швеция гостува на Косово, а Грузия ще е домакин на Испания.