Русия "превзе" Малта (видео)

Русия очаквано се справи с 3:1 с Малта като гост в двубой от квалификационна Група "H" за Мондиал 2022.

В 23-ата минута Артьом Дзюба получи топката в наказателното поле на домакините и с удар по земя от близко разстояние успя да изпрати кълбото в мрежата.

В 35-ата минута Дзюба този път асистира на оставения сам в наказателното поле Марио Фернандес, който с диагонален удар отдясно на вратата на Малта насочи топката в долния десен ъгъл на стража Хенри Бонело.

Десет минути след паузата Джоузеф Мбонг опъна мрежата зад Антон Шунин с бомбен шут след разконцентрирана игра на гостите в отбрана и върна интригата в мача. Домакините обаче не съумяха да се преборят поне за равенство, а в последната минута резервата за руския тим Александър Соболев направи победата на тима си по-убедителна.

В другите две срещи от групата, които се изиграха в сряда вечерта, Словения победи като домакин Хърватия с 1:0, а Кипър и Словакия завършиха помежду си при резултат 0:0.