Емил Стоилов със зверски удар по самочувствието на играч на Барселона

Баскетболният отбор на Барселона продължава да трупа победи в испанската Лига Ендеса, а днешната такава класира тима за плейофите на първенството. Тимът на старши треньора Шарунас Ясикевичус прегази Емил Стоилов и Мовистар Естудиантес с 98:68 в двубой от 20-ия кръг. Победата е под №23 за сезона за "лос кулес", които са на второ място в шампионата с баланс от 23-3. Мадридчани остават на 14-о място с актив от 8-18.

Талантливият български център на Естудиантес Емил Стоилов получи около 3 минути в днешния мач, за които се разписа с 1 борба в нападение и 1 чадър. Юношата на ЦСКА направи добро впечатление с влизането си в игра към края на срещата, след като блокира изстрел на центъра на домакините Артьом Пустовий. За Стоилов това бе девети мач от началото на сезона в най-силното първенство в Европа.

Иначе Барса владееше ситуацията през целия мач, след като грабна преднината още в първата четвърт. Каталунците достигнаха до двуцифрена преднина към края на откриващия период и повече не погледнаха назад.

Никола Миротич завърши с 18 точки и 5 борби за победителите, Артьом Пустовий, който "изяде" чадъра от Стоилов, добави 16 точки и 8 борби, а Кайл Курич вкара 15 точки.

Алекса Аврамович бе най-резултатен за Естудиантес с 14 точки, Джон Робърсън наниза 13 точки, а Джей Джей Бареа вкара 12 и направи 5 асистенции.