Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Естудиантес изтръгна успех в трилър с продължение, Емил Стоилов не получи минути

Отборът на Мовистар Естудиантес, в който играе талантливият българин Емил Стоилов, се върна на победния път в испанската Лига Ендеса. Мадридчани преодоляха съпротивата на Сарагоса и записаха успех със 113:104 като гост след продължение в драматична среща от 27-ия кръг на най-силното първенство в Европа.

Чрез победата Естудиантес се изкачи до 14-ата позиция в класирането с актив от 8 победи и 17 загуби. Сарагоса пък е на 11-о място с баланс от 10 успеха и 16 поражения.

Двубоят бе равностоен през почти цялото време, което не позволи на старши треньора на гостите Хосе Рамон Куспинера да пусне в игра 19-годишния Стоилов. През миналия уикенд юношата на ЦСКА записа първите си точки в професионалната кариера, след като прониза коша на Билбао. Все пак Стоилов има изиграни осем мача от началото на сезона в испанския шампионат.

Сарагоса имаше леко предимство в последната четвърт, но в самия край на периода Алек Браун възстанови равенството с тройка за 94:94, което бе и последният кош в частта. В продълженията Едуин Джаксън и Джей Джей Бареа донесоха спокойствие на Естудиантес, а точни изстрели на Браун решиха всичко в мача - 113:104 в полза на мадридчани.

Алекса Аврамович бе най-резултатен за победителите с 23 точки, шампионът с Далас Маверикс от 2011-а в НБА Джей Джей Бареа наниза 18 точки и направи 7 асистенции, Едуин Джаксън вкара 13 точки, Анхел Делгадо завърши с "дабъл-дабъл" от 12 точки и 20 борби, а Алек Браун и Неманя Джуришич се разписаха с по 11 точки.

Николас Брусино приключи с 29 точки за Сарагоса, Илайъс Харис записа 23 точки, 8 борби и 5 асистенции, Дайлън Енис отбеляза 18 точки, а с 14 точки завърши Джонатан Барейро.