Волфсбург се справи с Вердер и продължава да поддържа темпо за Шампионска лига

Волфсбург постигна победа с 2:1 в гостуването си на Вердер (Бремен) и по този начин продължава да поддържа високо темпо заемайки третото място в Бундеслигата с 51 точки и да се цели в място в Шампионската лига догодина. Те са преследвани от Айнтрахт (Франкфурт), който е четвърти с четири по-малко. Головете за победителите бяха дело на Джошуа Саджънт (9’,автогол) и Ваут Вергхорст (42’), а за домакините се разписа Кевин Мьовалд (45’).

Сърджънт откри резултата, но не в полза на своя тим в 9-ата минута, когато в голямото си желание да изчисти една центрирана топка я насочи точно под гредатата и остави стража на домакините безпомощен. Волфсбург удвои три минути преди края, когато Вергхорст се възползва от нелепа грешка на Кевин Мьовалд и прати топката зад Иржи Павленка. В самият край на първата част именно Мьовалд се реваншира за грешката си и се разписа след центриране за 2:1.

През втората част двата отбора рядко успяваха да застрашат двамата врата и си размениха само по едно опасно положение - в 62-ата Вергхорс бе близо до нов гол след хубав изстрел извън наказателното поле, а домакините бяха съвсем близо от голямата радост на изравнителното попадение в последната минута, но Коен Кастеелс изби със сетни усилия от Давие Селке от малкото наказателно поле.