Силно представяне за Слави Шопов в Нидерландия

Българският полузащитник Станислав Шопов игра силни 60 минути за младежкия отбор на Хееренвеен, който се наложи с 3:2 над 21-годишните на Го Ахед Ийгълс. Шопов започна като титуляр на любимата си позиция зад централния нападател и участва в изработването на първия гол за своя тим. Гостите от Девентер дръпнаха с 2:0 до почивката, но резултатът не отговаряше на показаното на терена. Отборът до 21 години на Хееренвеен контролираше играта, а попаденията паднаха заради много груби грешки в защитата. През второто полувреме обаче нещата си дойдоха на мястото.

Шопов отне една топка в своята половина, комбинира с Рейн Смит, който продължи за левия бранител Лукас Уолденберг и последният се разписа за 1:2. Само 8 минути по-късно дойде и второто попадение за "синьо-белите", а третият гол падна в края на мача от дузпа. Роденият през 2002-а година пловдивчанин остана на игрището точно час, след което треньорите на Хееренвеен U21 Джефри Талан и Рони Пандер го замениха, за да го предпазят от контузия преди лагера на младежкия национален отбор на България.

Това е първа покана в тима на България U21 за Станислав Шопов, който е един от четиримата в списъка на селекционера Александър Димитров, родени през 2002-а година.