Бензема се разправи със Селта, а Реал Мадрид е с едни гърди пред Барселона и гледа към върха (видео)

Реал Мадрид се наложи с 3:1 над Селта като гост на стадион "Балаидос" във Виго в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Големият герой за действащия шампион на Испания бе Карим Бензема. Френският нападател отбеляза първите два гола в мача и направи асистенция на резервата Марко Асенсио за третото попадение в самия край. Бензема бе точен в 20-ата и 30-ата минути, а Санти Мина вкара гол за домакините в 40-ата. Крайният резултат бе оформен от Асенсио в последните секунди на добавеното време. Така "лос бланкос" вече са втори в класирането с 60 точки и изпревариха временно Барселона, който е с 59 точки. Лидер е Атлетико Мадрид с 63. В неделя "дюшекчиите" са домакини на Алавес, а Барса има тежко гостуване на "Аноета" на Реал Сосиедад. Селта пък заема 11-а позиция с 34 точки.

Зинедин Зидан бе гласувал доверие в атака днес на Карим Бензема и Винисиус Жуниор,  като плътно зад тях действаше Лука Модрич, а Селта излезе с нападателното дуо Яго Аспас - Санти Мина. Серхио Рамос не бе на разположение на Зизу днес.

СТАТИСТИКА НА МАЧА

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В 9-ата минута топката достигна до Карим Бензема в наказателното поле на домакините след центриране от ъглов удар, но френският нападател на "белите" (в черни екипи днес - б.р.) не успя да стреля по най-добрия начин.

В 20-ата минута Реал Мадрид излезе напред в резултата, а автор на попадението бе Бензема. "Деветката" получи хубав пас в наказателното поле на Селта от Тони Кроос и изигра майсторски ситуацията, като с много презицен изстрел изпрати топката във вратата на Иван Вийяр.

Малко след гола на Бензема Санти Мина пробва труден удар с глава с гръб към вратата на Тибо Куртоа и топката не мина твърде далеч от целта, а в 26-ата минута Винисиус Жуниор направи невероятен пропуск за Реал Мадрид. Бензема получи топката отдясно на вратата на Селта, показа техника и центрира отлично към измъкналия се от отбраната Винисиус, но бразилецът, почти от голлинията, направи странно отиграване с гърди и топката излезе в аут.

В 30-ата минута "белите" реализираха второ попадение. То отново бе дело на Бензема. Тони Кроос отне топката от играч на Селта на границата на наказателното поле на домакините, след което Бензема веднага се възползва по най-добрия начин от създалата се ситуация и с чудесен завършващ удар преодоля за втори път Вийяр - 0:2.

Секунди след втория гол на Бензема Санти Мина застраши вратата на Куртоа, но пробва много неуспешен удар с пета, а малко след това Брайс Мендес тества Куртоа с глава, но белгийският страж нямаше проблеми при спасяването.

В 40-ата минута Санти Мина върна интригата в двубоя, реализирайки попадение за 1:2. След центриране от фаул на Денис Суарес Мина се оказа най-съобразителен в наказателното поле на мадридчани и с много хубав удар с глава изпрати топката в долния десен ъгъл на Куртоа.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В първия четвърт час на второто полувреме домакините показваха активност, но не успяваха да поставят под напрежение защитата на Реал Мадрид. Гостите пък проведоха опасна контраатака в 60-ата минута, при която топката достигна до Винисиус, но ударът на бразилеца бе блокиран.

В 62-ата минута Яго Аспас получи топката точно пред наказателното поле на столичани и стреля опасно, но Куртоа реагира много добре и спаси. Малко след това пък Винисиус демонстрира бързината си, но след хубав пробив не успя да направи точно подаване.

В 78-ата минута груба грешка на защитника на Селта Нестор Араухо едва не доведе до трети гол на Бензема. Французинът отново, както и про второто си попадение, издебна момента и бе на път да накаже грешката, но Вийяр спаси удара му. Секунди по-късно Бензема стреля неточно от пряк свободен удар.

Златният шанс за Селта за 2:2 дойде в 82-ата минута, когато галисийците получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар от много добра позиция фронтално срещу вратата на Куртоа след нарушение на Лука Модрич. Зад топката застана Яго Аспас и изпълнението на опитния нападател бе блестящо, но Каземиро успя леко да закачи топката с глава, а тя се удари в десния страничен стълб на Куртоа и излезе в корнер.

В последната минута имаше разбъркване пред вратата на Реал Мадрид, но не се стигна до решаващ удар, а веднага след това Винисиус не успя да сложи точка на спора от удобна позиция. Гостите обаче задържаха без особени усилия приемливия за тях резултат в последните секунди, като даже стигнаха и до трети гол. След бърза контраатака 93-ата минута Бензема подаде на влезлия в игра през втората част Марко Асенсио и той почти от голлинията на празна врата отбеляза един от най-лесните голове в кариерата си, а "белите" дишат още по-силно във врата на лидера Атлетико Мадрид.