Монако се подигра със Сент Етиен (видео)

Монако се върна към победите в Лига 1, след като в предишните си два мача не отбеляза гол и взе само 1 точка. Тази вечер "монегаските" разгромиха с 4:0 като гост Сент Етиен и се доближиха до първите три отбора в класирането - Лил, Пари Сен Жермен и Лион.

Стеван Йоветич откри резултата в 13-ата минута, а през второто полувреме се разписаха Орелиан Чуамени, Софиан Диоп и Крепин Диата. Поражението остави Сен Етиен в опасна близост до зоната на изпадащите.

Мачът не започна добре за домакините от самото начало. В 11-ата минута ветеранът Матийо Дебюши игра с ръка в наказателното поле и Монако получи дузпа. Йоветич обаче уцели гредата. Черногорецът обаче се реваншира секунди по-късно, когато даде преднина на гостите.

До почивката не паднаха нови голове, но след нея Монако показа по-високата си класа. В 55-ата минута Александър Головин подаде на Чуамени, който с мощен шут разстреля Стефан Баич. В 64-ата Софиан Диоп сътвори нещо още по-красиво. Той открадна топката в средата на терена, излезе сам срещу Баич и много елегантно го прехвърли за 3:0.

Последното попадение беше дело на Диата след поредната красива атака на "принцовете". Отборът на Нико Ковач вече има 60 гола през сезона - с три по-малко от ПСЖ.

В следващия кръг Монако ще посрещне Метц, а Сент Етиен ще търси излизане от кризата при визитата си на предпоследния Ним.