Янев: Добре е, че прекратиха мача и няма контузени

Старши треньорът на Миньор (Перник) Христо Янев даде мнението си след прекъснатия мач между перничани и Септември (София). Двубоят завърши при резултат 1:0 след първото полувреме и не е ясно кога ще се доиграе втората част.

Тежките метеорологични условия позволиха на Миньор и Септември (София) да изиграят само едно полувреме

"Това е решение, което главният съдия може да взема. Добре е, че го прекратихме и дано няма контузии. Ние се подготвяхме за мача, но нищо нямаше как да се получи на терена. Радвам се, че футболистите са окей. Имаше момчета, които бяха премръзнали. Може би това трябва да ни бъде като пример и да се вземат решения в полза и на двата отбора.

Длъжни сме да се съобразим, въпросът обаче е, че не виждам как ще се променят условията утре. Имаме много дълъг път, не трябва да си мислим, че сме постигнали нещо. Трябва да подобрим всичко, което можем.

Видяхме гениалният гол, който вкара Божидар. Ролята на по-опитните е огромна и ясна и целият отбор ги приема позитивно. Те носят и по-голямо самочувствие", заяви старши треньорът.