Червени картони, много емоции, но без победител в Суперкласико

Грандовете Бока Хуниорс и Ривър Плейт завършиха при резултат 1:1 в изпълнено с интересни моменти дерби Суперкласико от турнира Копа дела Лига на Аржентина. Двата тима завършиха с по 10 души, след като червен картон получиха Карлос Самбарно от Бока и Милтън Каско от Ривър. Самбрано получи втори жълт картон в 69-ата минута, а десет минути по-късно същото се случи и на Каско.

Бока Хуниорс първи вкара гол на “Ла Бомбонера”. Автор на попадението бе колумбиецът Себастиан Вила Кано от дузпа в 41-ата минута. В 67-ата Агустин Палавекио изравни с много добре насочен удар с глава.

В края на мача гостите от Ривър Плейт бяха много близо и до пълен обрат в резултата, но топката пофлирутва с голлинията и в крайна сметка не попадна във вратата на Естебан Андрада.