Монтана показа по-доброто си лице и си отмъсти на Берое

Баскетболният отбор на Монтана 2003 взе реванш от Берое за поражението си на финала на Купата на България през изминалия понеделник. В среща от 3-ия кръг на Първата тройка в женската А група момичетата на старши треньора Стефан Михайлов надделяха над старозагорки със 76:71 (16:18, 18:19, 19:14, 23:20) в зала "Общинска" в Стара Загора.

По този начин Монтана 2003 зае първата позиция в класирането на Първата тройка, разполагайки с баланс от 3 победи и нито една загуба. Берое пък допусна дебютното си поражение в заключителната фаза и остава на второ място с актив от 2-1.

Първата четвърт предложи много равностоен баскетбол на паркета в зала "Общинска". Отборът на Монтана излезе много мотивиран да си върне за тежката загуба в Купата на България в началото на седмицата, като първи се отскубна в резултата при 8:13. Берое обаче нанесе серия от 10:3 до края на частта и спечели първата четвърт с 18:16.

Вторите 10 минути бяха още по-завързани, като честите смени в резултата изобилстваха. Този път старозагорки взеха преднина от 6 точки при 35:29, но все пак активът им бе сведен до само три на голямата почивка - 37:34 за Берое.

Гостите от северозапада записаха много силно начало на третата четвърт, отваряйки периода със серия от 2:10, за да поведат с 39:44. Това обаче единствено ядоса "зелените", които си върнаха лидерската позиция при 50:48. Тройка на Изабела Рамона обаче позволи на Монтана да има аванс на влизане в последната четвърт - 51:53. Финалните 10 минути предложиха много драма, като всичко трябваше да се решава в последните две минути от мача, когато резултатът бе 67:67.

Подвластни на напрежението обаче, и двата тима започнаха да трупат грешка след грешка, но все пак Монтана поведе с две точки след добавка на Димана Макариева за 67:69 и 64 секунди на таблото. Гергана Иванова обаче отговори с поднасяне за 69:69 след таймаута на Таня Гатева, но гостите отново поведоха в резултата след нов перфектен изстрел на Макариева - 69:71 при 37 оставащи секунди. Нападението на Берое приключи с ключова грешка на Виолина Кочева, а резултатът стана 69:73 след два успешни наказателни удара на Христина Иванова. Гергана Иванова развинти защитата на гостите за 71:73, но Изабела Рамона подпечата успеха на Монтана с още два точни изстрела от линията, които доведоха до финалното 71:76.

Изабела Рамона бе най-резултатна за тима на Монтана със своите 21 точки и 8 борби. Христина Иванова пък добави 19 точки към сметката на победителите.

За Берое Теодора Динева завърши със 17 точки и 6 борби, Виолина Кочева се разписа с 16 точки, а Гергана Иванова и Жаклин Златанова останаха с по 13 точки.

БЕРОЕ: Матеа Тавич 2, Виолина Кочева 16, Теодора Динева 17, Жаклин Златанова 13, Сара Буут 2 (Гергана Иванова 13, Радостина Христова 5, Петя Бояджиева 3, Карина Константинова, Деана Стоановска)

МОНТАНА 2003: Виктория Стойчева 6, Снежана Алексич 8, Христина Иванова 19, Изабела Рамона 21, Димана Макариева 9 (Александра Петрова 7, Евгения Нацкина 4, Габриела Николова 2)