Спортист и Пирин поделиха точките (видео)

Отборите на Спортист (Своге) и Пирин поделиха точки, след като завършиха наравно 1:1 в дербито от 23-ия кръг на Втора лига. Антон Карачанаков (27) изведе "орлетата" напред, а пред второто полувреме Борислав Стойчев (48) изравни. Третият във временното класиране взе точка от лидера, но пропусна да се доближи още повече до първите две позиции, които дават право на директна промоция в efbet Лига.
"Орлите" са първи с 46 точки, Локомотив (София) е втори с 42 точки, докато "шоколадите" са трети с 39 точки.

Във втората минута изстрел на Ивайло Михайлов от границата на наказателното поле премина над вратата. В 12-ата минута, преди да нанесе удар, Айкут Рамадан беше застигнат от Александър Дюлгеров, който изби в корнер. В 13-ата минута Петър Петров боксира топката след центриране от ъглов удар. Тя падна на волето на Валентин Йосков, а силният удар на нападателя мина встрани от вратата. В 27-ата минута Пирин поведе в резултата с гол на Антон Карачанаков. Огромна заслуга за попадението има Спас Георгиев, който се справи добре с Йосков и центрира остро в линията между вратаря и защитата. Там Карачанаков беше най-съобразителен и се разписа.
В 39-ата минута Стефано Кунчев се намеси чудесно при удар на Станислав Манолев от фаул. Стражът плонжира добре и изби топката в ъглов удар. Три минути по-късно Деян Христов опита нещо нестандартно. Той видя, че вратарят на Пирин Петър Петров е излязъл леко напред и пробва удар от движение. Стражът обаче се намеси и блокира шута.

В 48-ата минута Спортист изравни с гол на Борислав Стойчев. Бранителят се възползва от центриране от фаул, при което Деян Христов отклони леко топката. Все пак останаха съмнения дали Стойчев е в редовна позиция при докосването на топката от своя съотборник.
В 74-ата минута се откри страхотна възможност пред Пирин. Архан Исуф проби по дясното крило и извади топката назад към Спас Георгиев. Той стреля от движение, без да се замисля, но ударът му беше много неточен и мина над вратата. През второто полувреме видимо темпото на игра спадна и липсваха чисти голови ситуации пред двете врати.

Грешка на Богомилов едва не доведе до гол във вратата на домакините. Той върна слабо към вратаря Кунчев и резервата Гощелиани се опита да пресече подаването. Oпитният страж на Спортист излезе предвидливо и изрита топката.

СПОРТИСТ - ПИРИН 1:1