Тренто се справи с Пиачанца след 5 гейма в първия 1/4-финал (видео + снимки)

Отборът на Итас Трентино (Тренто), който завърши 3-и в редовния сезон в Суперлигата на Италия, стартира с трудна, но важна победа над Гадз Сейлс Блуенерджи (Пиаченца) с 3:2 (25:18, 23:25, 22:25, 25:20, 15:8) в 1/4-финалите в Серия А1.

Възпитаниците на Анджело Лоринцети спечелиха убедително първата част с 25:18, но след това допуснаха обрат и загубиха втората с 23:25 и 22:25, след като Георг Гроцер и компания се разиграха. Ними Абдел-Азиз и съотборниците му спечелиха 4-ия гейм убедително с 25:20.

Волейболистите на Пиаченца поведоха в резултата в началото на тайбрека, но домакините Тренто изравни и поведе с 6:4 благодарение на Нимир Абдел-Азиз. Тренто поведе с 8:5 при смяната на игралните полета. Мощният начален удар на Рикардо Лукарели и атаките на Дик Коой успяха да донесат убедителен успех на Тренто в 5-ата част с 15:8 и победа с 3:2 гейма.

Така Тренто поведе с 1-0 победи в серията и се нуждае от още един успех, за да се класира на полуфиналите. Пиаченца е домакин на Тренто във втората 1/4-финална среща на 14 март от 19,00 часа.

При успех на Георг Гроцер и компания ще се играе трета среща, на която домакин ще е Тренто на 21 март.
Нимир Абдел-Азиз заби 21 точки (2 аса, 50% ефективност в атака - +4) за успеха на Тренто.

Бразилецът Рикардо Лукарели добави 17 точки (3 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака, 59% перфектно и 82% позитивно посрещане - +2) и бе обявен за MVP.

Сречко Лисинац се отличи с 16 точки (2 аса, 1 блок, 71% ефективност в атака - +7). Младият Алесандро Микелето добави още 13 точки (2 блока, 61% ефективност в атака, 13% перфектно и 27% позитивно посрещане - +7).
Георг Гроцер заби 21 точки (5 блока, 44% ефективност в атака - +4) за Пиаченца. Аарън Ръсел добави 16 точки (57% ефективност в атака, 12% перфектно и 26% позитивно посрещане - +7).
ИТАС ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) – ГАЗ СЕЙЛС БЛУЕНЕРДЖИ (ПИАЧЕНЦА) 3:2 (25:18, 23:25, 22:25, 25:20, 15:8)