Академика изпусна ценни точки, само един от българите игра (видео)

Академика (Клинчени) завърши 1:1 като гост на Виторул (Констанца) в среща от 26-ия кръг на румънското първенство. Титуляр за Академика беше Цветелин Чунчуков, а Георги Пашов и Асен Чандъров останаха на пейката и не се появиха в игра.

Гостите поведоха в 42-ата минута, когато Разван Андронич засече с глава отлично центриране от левия фланг. Виторул се добра до равенството в добавеното време с гол на Жувел Цуму. Конгоанецът остана непокрит в наказателното поле след изпълнение на статично положение и простреля Октавиан Вълчеану.
Загубените две точки попречиха на Академика да излезе еднолично на пето място в класирането, изпреварвайки Ботошани. Отборът е в серия от 4 поредни равенства.

В друг мач днес Сепси отстъпи у дома на Киндия (Търговище) с 0:1. Радослав Димитров игра до 58-ата минута за домакините, а малко преди това Кристиан Негуц вкара единствения гол в двубоя.В класирането Сепси е на 4-о място.