Антов дебютира в Серия "А" със загуба, но остави добри впечатления (видео)

Валентин Антов направи официалния си дебют в Серия "А" с екипа на Болоня. Това се случи в гостуването на неговия тим на Каляри от 25-ия кръг. Българският защитник започна като титуляр на "Сардиния Арена" и остави много добри впечатления с изявите си. Той демонстрира самочувствие и на няколко пъти имаше ключови намеси, въпреки че получи пресилен жълт картон още в 26-ата минута. Впоследствие той бе заменен от Гари Медел в 75-ата минута.

Иначе срещата завърши с успех с 1:0 за Каляри. Домакините с нищо не надиграха своя съперник, но имаха късмет да отбележат гол при едно центриране от корнер чрез Даниеле Ругани в 20-ата минута и така измъкнаха трите точки.

В състава на сардинци Жоао Педро и Джовани Симеоне си партнираха в предни позиции, а в средата на терена действаха Нахитан Нандес, Раджа Наинголан и Разван Марин.
За гостите Муса Бароу бе изнесен в предни позиции, а зад него действаха Никола Сансоне, Роберто Сориано и Рикардо Орсолини.

Антов имаше важна намеса в 18-ата минута. Тогава Джовани Симеоне излезе очи в очи срещу Скорупски и стреля, стражът успя да се намеси, а впоследствие българският защитник изчисти с глава пред голлинията. За съжаление при последвалия корнер Даниеле Ругани с глава откри резултата в полза на Каляри.

В 26-ата минута Антов спря пробив на Жоао Педро по левия фланг, като изби топката с шпагат. Съдията обаче му извади доста спорен жълт картон, тъй като прецени, че влизането на защитника е било опасно за здравето на съперника.

В началото на второто полувреме Болоня стигна до първата си опасност пред вратата на съперника. В 48-ата минута Лоренцо Де Силвестри центрира към Матиас Сванберг и той стреля от воле, но вратаря спаси.

Антов имаше нова важна намеса в 51-ата минута, когато Жоао Педро получи в наказателното поле, но Вальо действа хладнокръвно и успя да му отнеме топката.

Две минути по-късно обаче Сванберг обстрелва за втори път вратата на Каляри, този път от дистанция, ударът му бе доста опасен, но премина до гредата.

След това в 56-ата минута Адама стреля с глава след центриране от корнер и Алесио Краньо трябваше да се намесва решително.

В 67-ата минута софиянецът показа добро пласиране, за да блокира опасно центриране отляво, дори и с риск да си отбележи автогол. За щастие топката мина покрай вратата.

Гостите имаха нов шанс за гол в 72-ата минута, когато Винято бе изпуснат в пеналта при ездо центриране на Де Силвестри, но ударът му бе в обсега на вратаря, който спаси.

В 75-ата минута треньорът Синиша Михайлович реши да замени Антов с Гари Медел.

В 84-ата минута Болоня можеше да получи дузпа, тъй като защитник докосна топката с ръка след удар с глава на Сансоне, но съдията прецени, че действието е неволно и не посочи бялата точка.

В 89-ата минута пък домакините бяха на милиметри от втори гол. Леонардо Паволети стреля с глава и защитник изчисти, като останаха съмнения, че топката е преминала зад голлинията, но се оказа, че не с целия си обем.

Все пак Каляри записа важен успех, с който събра актив от 21 точки и излезе от опасната зона, като вече е на 17-ата позиция. Болоня пък вече е на 12-ото място с 28 точки.