Локомотив (Пд) потрепери, но пречупи Беласица (Петрич)

Локомотив (Пловдив) потрепери сериозно, но все пак оцеля и продължава към 1/4-финалите на турнира за Купата на България след успех с 2:1 над Беласица (Петрич). Тимът от Трета лига можеше да поднесе голямата изненада на турнира, но пловдивчани показаха големия си опит и обърнаха развоя на мача, след като изоставаха с 0:1. Димитър Стоев (52) изведе гостите напред, а Димитър Илиев (73) възстанови равенството от дузпа. Бирсент Карагарен (87) отбеляза победния гол за "смърфовете".

Локомотив стигна до тази фаза на надпреварата след успех над Загорец Нова Загора с 4:3 след продължения. Петричани не играха в 1/16-финалите, тъй като жребият отреди така. В предварителния кръг те обаче елиминираха втородивизионния Литекс.Локомотив не познава вкуса на загубата за Купата у дома от 4 години.
72 Локомотив (Пловдив) - Беласица
За последно "смърфовете" загубиха у дома с 0:4 от Лудогорец за националния трофей през април 2017 година.
Треньорът на домакините Александър Тунчев не можеше да разчита на четирима от обичайните титуляри. Това са Умарбаев и Алмейда, които изтърпяват наказание, а вратарят Луков и бранителят Масоеро са контузени.
Преди мача днес треньорът на Беласица Саша Симонович заяви, че приоритет пред тима му е спечелването на първото място в Югозападната Трета лига и промоция в горната дивизия, но днешният мач не беше отписан. Сърбинът също имаше кадрови проблеми, като не можеше да разчита на трима титуляри от халфовата линия.
В 10-ата минута Бирсент Карагарен проби по десния фланг и постави топката на главата на Георги Минчев, който засече, но в аут. Четири минути по-късно слаб удар на Кристиан Илич попадна в ръцете на стража Захари Димитров. В следващите минути Локомотив бе по-деен и задържаше повече топката, но гостите от Беласица бяха добре подредени и не допускаха празни пространства, които "смърфовете" да използват.
В 27-ата минута топката достигна до Кристиан Илич, който потърси силен удар в близкия ъгъл. Стражът Захари Димитров внимаваше и изби с крак. Пловдивчани натиснаха своя съперник в неговата половина, а от своя страна гостите чакаха на контраатака. В 37-ата минута "смърфовете" бяха близо до това да поведат в резултата. Димитър Илиев стъпи твърдо и спечели битка рамо в рамо със защитник на Беласица. След това капитанът на Локомотив чукна топката с глава и я продължи към вратата. Там стражът Захари Димитров беше подсигурен отлично от бранителя Атанас Карачоров, който изчисти на метър от голлинията.
В 42-ата минута Гомис се извиси в наказателното поле след центриране на Карагарен от корнер. Бранителят стреля с глава, но топката премина над напречната греда.
Второто полувреме започна с много неточен удар на Бирсент Карагарен. В 52-ата минута гостите от Петрич шокира всички на "Лаута", след като поведоха в резултата. Тимът на Саша Симонович разви добра атака по дясното крило след грешка при паса на Кристиан Гомис, при която Стивън Кирилов влезе в наказателното поле и върна топката към своя съотборник Димитър Стоев. Той нанесе силен удар и преодоля Илко Пиргов.
Локомотив отговори на този шамар с два неточни удара на Георги Минчев и Лукас Салинас. В 70-ата минута мощен шут на Дейвид Малембана от фаул можеше да опъне мрежата на Беласица, но стражът Захари Димитров постави ръката си под горната греда и изби в корнер.
В 73-ата минута Локомотив възстанови равенството след точно изпълнение на Димитър Илиев от дузпа. 11-метровият наказателен удар беше отсъден за нарушение срещу Илиев, който прекара топката през краката на Атанас Димитров и бе фаулиран. Въпреки претенциите от страна на гостите към главния съдия, дузпата бе отсъдена и превърната в гол от капитана на пловдивчани.
Веднага след гола мощни удари на Салинас и Карагарен бяха отразени от Димитров. В 83-ата минута Карагарен не успя да промуши топката през Захари Димитров и пропиля нова добра възможност за "смърфовете".
В 87-ата минута Локомотив нанесе втори удар по тима на Беласица, като този път точен бе Бирсент Карагарен. Той бе намерен на втора греда с дълго диагонално подаване от Петър Витанов. Карагарен овладя и стреля силно към обратния ъгъл, като топката опъна мрежата.

ЛОКОМОТИВ - БЕЛАСИЦА 2:1