Чунчуков титуляр при трето поредно равенство на Академика (видео)

Цветелин Чунчуков беше титуляр за Академика (Клинчени) в мача срещу Астра от 25-ия кръг на румънското първенство. Асен Чандъров остана на пейката, а Георги Пашов и Мартин Тошев не бяха в групата за двубоя.

Академика поведе в края на първото полувреме с красив гол на Адриан Попа. Бившият футболист на Лудогорец посрещна една отбита топка и с мощен шут я насочи във вратата на гостите. Астра изравни в 69-ата минута чрез Сюлейман Кърпич.
Равенството е трето поред за Академика в Лига 1. Отборът е шести в класирането с 36 точки - една по-малко от Сепси и Ботошани. Начело с по 51 точки са ФКСБ и ЧФР Клуж, следвани от Университатя (Крайова).

В другите съботни мачове Газ Метан отстъпи като домакин на УТА Арад с 1:2, а Университатя се препъна при визитата си на Киндия (Търговище) и загуби с 0:1.