Вердер сложи край на впечатляващата серия на Айнтрахт

Айнтрахт (Франкфурт) пропусна да се доближи само на 4 точки от водача в Бундеслигата Байерн (Мюнхен), който победи в предишния кръг. Днес отборът на Адолф Хютер загуби с 1:2 от Вердер (Бремен) и това беше първото му поражение от средата на декември. Серията на Айнтрахт без загуба беше от 11 мача и по всичко изглеждаше, че ще продължи, след като Андре Силва се разписа за 19-и път през сезона. През второто полувреме обаче Теодор Гебре Селасие и Джошуа Сарджънт донесоха обрата в полза на Вердер.

Вердер игра безобразно при загубата с 0:4 от Хофенхайм, но днес представянето беше коренно различно. Домакините оставиха съперника да владее инициативата от самото начало и бяха наказани. В 9-ата минута Филип Костич центрира, а Андре Силва скочи най-високо в наказателното поле и с глава продължи топката към далечния ъгъл на вратата. Преди центрирането Айнтрахт изпълни корнер, а всъщност трябваше да бъде отсъден аут.
Айнтрахт лесно стигаше до наказателното поле на бременци и в 17-ата минута пред Андре Силва се откри нов шанс, но той стреля слабо и Иржи Павленка спаси. В 29-ата минута Джошуа Сарджънт изравни, но голът му беше отменен заради засада.

Малко по-късно домакините пропуснаха най-чистото си положение през първото полувреме. Милот Рашица си освободи пространство за удар и изненада Кевин Трап, но топката се отби от гредата.
Айнтрахт не си взе поука от няколкото добри атаки на Вердер в минутите преди почивката и веднага след нея получи гол. Гебре Селасие се оказа непокрит пред наказателното поле и стреля точно по диагонала за 1:1. В

62-ата минута при идентична ситуация Максимилиан Егещайн изведе Сарджънт и той не сбърка - 2:1. Първоначлано останаха известни съмнения за засада, но те бяха разсеяни след проверка с помощта на ВАР.
Айнтрахт имаше нужда от доста време, за да се окопити. Преди това Вердер вкара още един гол, но този път засадата беше факт. В края домакините се прибраха в половината си и отбиваха всички центрирания към наказателното поле.

Победата прати "бременските музиканти" на 12-о място в класирането с 26 точки, колкото има и Хофенхайм. В следващия кръг отборът на Флориан Коофелт ще гостува на Кьолн, а Айнтрахт ще посрещне Щутгарт.