Пирин не спря Хебър в Разлог (снимки)

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) победиха като гости Пирин (Разлог) с 3:0 (27:25, 25:23, 25:12) в мач от десети кръг на Първа осмица в Суперлигата при мъжете, който се игра в зала "Септември".

С този успех тимът, воден от Атанас Петров, отбеляза 8-а победа в първенството, като с две загуби и 24 точки убедително продължава да е лидер във временното класиране. Съставът на Пирин записа 9-о поражение, като с 1 точка заема последното 8-о място.

Разложани спазиха традицията за силно представяне на свой терен, като оказаха максимална съпротива на водача в Суперлигата. Въпреки това пазарджиклии успяха да преодолеят успешно всякакви ситуации и се поздравиха с чист успех в трудното гостуване след 70 минути игра..

Домакините, които  няма какво да губят, стартираха нахъсано и малко не им достигна да изненадат съперника в първата част. Във важния момент обаче „тигрите“ показаха стабилност и опит, като не позволиха непредвидени ситуации и наложиха волята си, като поведоха с 1:0.

Във втората част картината се смени и Хебър  поведе ударно с 5:1 и  8:2, след силен начален удар.  Домакините не се отказаха от борбата, като отново щурмуваха съперника и успяха да изравнят при 16:16. Усилията и обаче стигнаха за равностойност само до 22:22. Отново класата на Хебър си каза думата и гостите спечелиха и втората част.

Това бе ключов момент, като в третата част разложани вече нямаха същите съпротивителни сили. Пазарджиклии  взеха голяма преднина, като затвориха гейма с разлика, остявяйки съперника на едва 12  точки.

Реализатор за победата на Хебър бе Брадли  Гънтър с 15 точки (1 ас, 1 блок). Тодор Алексиев добави 13 точки за успеха (1 блок).

За Пирин четирима състезатели - Александър  Симеонов, Кристофър Петров, Благовест Катраднджиев и Мартин Юруков завършиха  с по 7 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (25:27, 23:25, 12:25)
ПИРИН: Константин Нечев 6, Мартин Юруков 7, Благовест Катранджиев 7, Александър Симеонов 7, Красимир Гайдарски 3 - Христо Колев-либеро (Петър Петров 1, Стивън Димитров 3, Божидар Георгиев, Стилиян Асенов, Петър Христов 2, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър 15, Тодор Алексиев 13, Александър Ляфтов 2, Теодор Тодоров 6, Николай Къртев 8 - Добромир Иванов-либеро (Стойко Ненчев 2, Иван Латунов 1, Спас Байрев 4, Пламен Шекерджиев 7, Любомир Агонцев 1)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.

Снимки: официална Фейсбук страница на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

Първенство на България по волейбол за мъже, срещи от десетия кръг в първата осмица:

Пирин Разлог - Хебър 0:3 (25:27, 23:25, 12:25)

Левски София - Марек Юнион-Ивкони 3:1 (25:18, 18:25, 25:10, 25:20)

Нефтохимик 2010 - ЦСКА 3:0 (25:18, 25:20, 25:21)

Добруджа 07 - Монтана 3:2 (25:21, 17:25, 25:22, 24:26, 15:11)