Вихър би Ботев II (Враца) и го измести от третото място на Северозапад

Вихрен пречупи Пирин (Рз) в контрола

Вихър (Славяново) победи с 3:0 като домакин дубъла на Ботев (Враца) в отложен мач от 14-ия кръг на Северозападната Трета лига. Успехът изкачи славяновския тим на третото място в класирането, където измести само с едно попадение по-добра голова разлика именно врачани.

Заслужен днешен успех за домакините, които доминираха през целия двубой. В средата на първото полувреме, Ивайло Иванов беше фаулиран в наказателното поле на гостите и капитанът Светослав Кръстев реализира отсъдената дузпа. Десетина минути по-късно Ивайло Иванов удвои, оползотворявайки пас на Йоан Петков. Последният пък се разписа в 70-ата минута, когато вкара от дузпа, свирена за нарушение срещу Кристиян Тафраджийски. Той и Ивайло Иванов пропусна по едно положение. В 81-ата минута вратарят на Вихър Светлин Линев изрита топката напред, но веднага стана ясно, че е получил сериозна контузия. Въпреки болките той доигра срещата, защото треньорът Николай Боянов вече беше извършил всички смени. През целия мач, младият тим на Ботев не застраши противниковата врата.

Стартови състави:

Вихър: 1. Светлин Линев, 17. Станислав Иванов, 23. Тони Паликрушев, 4. Светослав Кръстев (капитан), 8. Светлин Златарев, 18. Жюлиен Бенков, 88. Цветан Петров, 10. Йоан Петков, 7. Милен Тодоров, 5. Кристиян Тафраджийски, 14. Ивайло Емилов Иванов.

Ботев II Враца: 34. Христо Георгиев, 3. Любослав Петров (капитан), 17. Александър Добчев, 22. Георги Радев, 18. Кристиян Георгиев, 23. Асен Русинов, 28. Любослав Младенов, 10. Теодор Георгиев, 21. Станислав Петков, 81. Виктор Василев, 9. Йордан Желев.