Янтра (Полски Тръмбеш) и Вихър (Славяново) си вкараха по два гола

Янтра (Полски Тръмбеш) и Вихър (Славяново) завършиха 2:2 в приятелска среща, играна в габровското село Царева ливада. Получи се интересен и равностоен двубой. В 5-ата минта славяновският тим вече имаше гол аванс. Реализира го Станислав Иванов с глава след центриране от фаул на Йоан Петков. После съотборниците му Ивайло Иванов и Кристиян Тафраджийски пропуснаха по едно положение.

Селекцията на Петър Кръстев също проведе няколко опасни бързи контраатаки. В 35-ата минута Красен Славчев засече центрираната от съотборник топка за 1:1. Веднага след почивката, той асистира за второто попадение на Янтра, дело на Николай Иванов.

Скоро съотборниците му Тони Маречков и Ростислав Данчев поставиха на изпитание вратаря на Вихър – Светлин Линев, но той се справи. Пред отсрещната врата добри възможности проиграха Тафраджийски и Светослав Кръстев. Нови ситуации създадоха и футболистите от Полски Тръмбеш.

В 83-ата минута обаче Тафраджийски беше повален в наказателното поле и Константин Генков вкара дузпата за 2:2. После Жулиен Бенков прехвърли вратаря на Янтра, но не вкара. Маречков също пропиля ситуация за пред вратата на Вихър.