Гол в края класира Лестър за четвъртфиналите (видео)

Гол на Келеши Ихеаначо в 94-ата минута донесе победата на Лестър срещу Брайтън. "Лисиците" спечелиха с 1:0 и се класираха за четвъртфиналите на ФА Къп. Ихеаначо влезе като резерва и се разписа с глава след центриране на Тилеманс.

Срещата няма да се запомни с много добри моменти. И в двата отбора имаше по седем промени и това се отрази на качеството на играта. През първото полувреме нито един от двата тима не регистрира точен удар към вратата на съперника. След почивката нещата малко се подобриха и топката се озова и в двете врати. Попадения на Зекири и Юндер бяха отменени поради засада.

Шефилд Юнайтед също преодоля петия кръг. Отборът на Крис Уайлдър победи втородивизионния Бристол Сити с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Били Шарп от дузпа в 66-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Алфи Моусън, който получи червен картон в тази ситуация.