Лестър пропусна възможността да догони Ман Юнайтед (видео)

Лестър пропусна възможността да се изравни по точки с Манчестър Юнайтед във временното класиране на Премиър лийг. Това щеше да се случи, ако "лисиците" бяха победили Уулвърхамптън в двубой от 23-тия кръг. Двата отбора обаче направиха 0:0 на "Молиньо" в двубой с много малко чисти възможности за гол.

Джони Кастро започна за първи път за Уулвс от август месец. Леандер Дендонкер също бе част от титулярния състав на "вълците". Уили Боли и Даниел Поденсе пропуснаха двубоя заради контузии. Брендън Роджърс не бе направил никакви промени. Джейми Варди се възстанови от операция на херния, но остана на пейката за началото.
Лестър владееше повече топката, но в началото по-опасните атаки бяха на домакините. В 11-ата минута Невеш стреля от воле от осем метра, но топката премина над вратата. Малко по-късно Адама Траоре засече от точката за дузпа след ниско центриране на Невеш. Джъстин обаче блокира изстрела, след което топката излезе в корнер. Джеймс Мадисън бе най-активният играч на "лисиците" в офанзивен план. Той отправи четири от шестте удара на гостите до почивката, но те не представляваха голяма опасност за Патрисио.
Като цяло, двата отбора действаха доста предпазливо през първата част и логично се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Уувърхамптън имаше известно предимство през втората част и домакините създадоха най-чистото положение в нея. Това стана в 77-ата минута, когато след центриране от корнер на Моутиньо отбраната на Лестър на два пъти се опита да изчисти, но топката стигна до Фабио Силва, който я насочи към ъгъла, но Шмайхел успя да я докосне с крак и да я отклони встрани от вратата си.
Варди се появи в игра за Лестър в 61-вата минута, но и това не помогна на Лестър да стигне до трите точки. В добавеното време все пак голмайсторът на "лисиците" имаше шанс, но ударът му с глава премина встрани от целта.