След две продължения: Изумителен Майк Джеймс не стигна на ЦСКА Москва срещу Валенсия (видео)

Изумителните изяви на Майк Джеймс се оказаха недостатъчни, за да може ЦСКА Москва да се добере до победата срещу Валенсия. Руският гранд отстъпи със 103:105 (17:25, 26:22, 20:17, 21:20, 19:21) на испанския си опонент като домакин след две продължения в мач от 24-ия кръг на Евролигата.

Завърналия се в състава гард на ЦСКА Майк Джеймс изигра убийствен мач като завърши с изумителните 37 точки, 3 борби, 7 асистенции, 4 откраднати топки и 1 чадър. Това обаче се оказа недостатъчно за гостите, които в този мач не можеха да разчитат на една от звездите си Никола Милутинов. Сръбският национал е извън строя заради контузия в рамото и отпадна от сметките на тима до края на сезона.

Иначе срещата в Испания се превърна в истинско дерби от първите минути, когато двата отбора се гонеха в резултата, а това продължи и до самия край на редовните 40 минути. Те се оказа недостатъчно на двата отбора, за да излъчат победител. В двете продължения играта на нерви не спря, като тези на домакините се оказаха по-издръжливи.

Никола Калинич и Клемен Препелич нанизаха по 22 точки за Валенсия, Мартин Хермансон вкара 17, а Боян Дублевич завърши с дабъл-дабъл – 14 точки и 12 борби.

За ЦСКА Москва Йоханес Фоктман се разписа с 19 точки, а 17 добави Никита Курбанов.