Брайтън шокира Тотнъм за първи успех у дома от 225 дни (видео)

Отборът на Брайтън поднесе изненадата в 21-ия кръг на Премиър лийг, след като победи у дома Тотнъм с 1:0. Това беше първи домакински успех за "чайките" от 225 дни насам, когато за последно надвиха Арсенал през юни 2020 година.

Така Брайтън събра 21 точки и вече е 17-и във временното класиране, докато "шпорите" вървят шести с 33, след като допуснаха втора поредна загуба след 1:3 срещу шампиона Ливърпул.

Тотнъм изигра посредствен мач без контузения си капитан и лидер Хари Кейн и заслужено си тръгнаха с поражение от крайбрежния южен град.

Гарет Бейл започна за втори път този сезон като титуляр за Тотнъм, но бе напълно обезличен и не успя да замести Кейн, а в 61-а минута бе заменен.

Домакините нанесоха своя удар в 17-ата минута, когато се възползваха от грешка при изнасянето на топката от страна на играчите на мениджъра Жозе Моуриньо. Брайтън организира атака, топката попадна в краката на Леандро Тросар в малкото наказателно поле, който не остави никакви шансове на вратаря на лондончани Юго Лорис.

В самия край на мача Брайтън можеше и да удвои преднината си и да убие интригата в двубоя, но Тоби Алдервейрелд успя да отклони насочената към опразнената врата топка от Аарън Конъли.

До края на двубоя "чайките" удържаха своя аванс и така се поздравиха с първи домакински успех, който може да се окаже повратен за сезона им.