Аякс се разправи с АЗ Алкмаар, Фейенорд подчини ПСВ (видео)

Грандът Аякс разби с 3:0 като гост АЗ Алкмаар в един от най-интересните мачове от 20-ия кръг на Ередивизи. По този начин тимът от Амстердам увеличи аванса си на върха в класирането пред втория ПСВ Айндховен на 7 точки. По-рано днес ПСВ загуби с 1:3 гостуването си на Фейенорд в другия интригуващ сблъсък от днешния ден в шампионата на Нидерландия. Аякс е с 50 точки, следван от ПСВ с 43, Витес с 42, Фейенорд с 38 и АЗ Алкмаар с 37 точки.

Антони изведе напред Аякс с гол още в 14-ата минута, а в 60-ата Дейви Клаасен бе точен за 0:2 с отлично воле. Крайния резултат оформи резервата Давид Нерес в последните секунди след чудесна атака на гостите.

Фейенорд пък срази гостувалия ПСВ Айндховен благодарение на три гола през първата част, дело съответно на Марк Димерс (7'), Стивън Берхуйс (25') и Браян Линсен (41'). Почетното попадение за гостите реализира Ибрахим Сангаре в 56-ата минута.

АЗ АЛКМААР - АЯКС 0:3
ФЕЙЕНОРД - ПСВ АЙНДХОВЕН 3:1